Wykończenie biura bywa zarówno czasochłonnym, jak i skomplikowanym logistycznie przedsięwzięciem. Dodatkowo, bez odpowiedniego planu możemy pominąć istotne szczegóły i elementy aranżacyjne, których brak będzie w późniejszym czasie znacząco wpływać na wydajność firmy i pracowników. Chociaż tworzenie spółki od podstaw wiąże się z mnóstwem papierkowej roboty, potrzebnych dokumentów i spełniania różnych wymogów – także tych związanych z prawem budowlanym i wymogami BHP – nie wolno zapominać o wadze ostatecznego wykończenia biura, które stanie się przecież naszą siedzibą i miejscem spotkań z klientami.

Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni

Czy nasze biuro jest duże, czy małe, musimy liczyć się z tym, że ilość miejsca przeznaczonego do zagospodarowania jest ograniczona. Dla dobra firmy i naszych interesów, musi być ona maksymalnie wykorzystana i jak najbardziej efektywna – tak, by była optymalnym środowiskiem pracy dla wszystkich podwładnych, dawała możliwość relaksu w czasie przerwy od codziennych obowiązków, a także zapewniała choć śladowe ilości intymności i prywatności.
By wykończenie biura przyniosło spodziewane rezultaty, optymalizacja przestrzeni musi zostać rozpatrzona na kilku płaszczyznach – podział biura na mniejsze sektory, odpowiednie ustawienie mebli, zadbanie o odpowiednio dużą i funkcjonalną powierzchnię pracy dla każdego z podwładnych.

Jeśli planujemy wykończenie biura typu open space, możemy wziąć pod uwagę podział przestrzeni zawodowej za pomocą ścianek działowych – wolnostojących, na zasadzie parawanów odgradzających od siebie poszczególne stanowiska pracy albo tych stanowiących samodzielne, oddzielne ściany. Najnowszym i najpopularniejszym trendem są ostatnio szklane ścianki biurowe – zapewniają podział przestrzeni pod względem akustyki, jednak pozostawiają ją nienaruszoną, swobodną, po prostu większą. Podczas planowania wykończenia biura o mniejszej powierzchni warto rozważyć użycie niskich ścianek działowych – które wydzielają stanowiska pracy w ramach małych przestrzeni, takich jak łączone biurka lub stoły.

Istotny podczas wykańczania biura jest także aspekt ustawienia mebli. I nie mówimy tu o zaawansowanym feng shui, tylko podstawowych zasadach, do których zastosowanie się zwiększa komfort pracownika, a co za tym idzie – jego wydajność i wyniki pracy. Podczas aranżowania przestrzeni biurowej należy pamiętać o ustawieniu mebli w taki sposób, by zbytnie natężenie słoneczne nie utrudniało pracownikom wykonywania powierzonych im zadań (chociaż warto zastanowić się także nad zakupem kompleksowych systemów osłony okien – takich jak żaluzje, rolety lub plisy).

Biurka i fotele biurowe należy także ustawić w takim miejscu, by każdemu pracownikowi zapewnić odpowiednie warunki termiczne do pracy – np. w lecie nie można narażać podwładnych na potencjalne zasłabnięcia z powodu braku klimatyzacji, świeżego powietrza i przewiewu.

Wykończenie biura Lublin – jakość Logan

Logan to firma oferująca kompleksowe rozwiązania w dziedzinie wykończenia biura. Meble Logan to połączenie wyjątkowej trwałości, nowoczesnych funkcjonalnych mechanizmów i ponadczasowej estetyki. Wyróżniają się także wyjątkowy komfortem użytkowania, który wpływa na zwiększenie kreatywności pracowników biurowych. Swoje usługi na płaszczyźnie aranżacji wnętrz biurowych oferuje w Lublinie i innych miastach Polski.

Skontaktuj się z nami

5 + 15 =

Siedziba w Krakowie
ul.Lasówka 42
30-718 Kraków
GODZINY OTWARCIA: 8:30-16:30
e-mail: logan@logan.com.pl
tel. 12 262-90-80

Siedziba w Warszawie
ul. Radzymińska 257
03-643 Warszawa
GODZINY OTWARCIA: 8:00-17:00
e-mail: warszawa@logan.com.pl
tel. 22 698-82-85
tel. 22 698-82-86

Siedziba w Lublinie
ul. Diamentowa 4a
20-447 Lublin
GODZINY OTWARCIA: 8.00-16.00
e-mail: logan@logan.com.pl
tel. 81 524-49-86

Siedziba w Katowicach
ul. Korfantego 141 a
40-154 Katowice
GODZINY OTWARCIA: 8:00-16:00
e-mail: katowice@logan.com.pl
tel. 32 757-98-88