Urządzanie kawiarni – jak przyciągnąć klientów?

Od jakiegoś czasu liczba kawiarni w Polsce zwiększa się
Jest to efektem rosnącego zamiłowania Polaków do spędzania czasu poza domem czy biurem. Bardzo często w kawiarniach odbywają się spotkania towarzyskie oraz biznesowe. Miejsce nasycone aromatem kawy i zachęcające miłą atmosferą jest obecnie miejscem bardzo wartościowym. Co zrobić jednak, by przyciągnąć do siebie klientów i utrzymać ich na dłużej? Niezwykle ważne w tym przypadku jest odpowiednie urządzenie kawiarni.

Nie styl a jakość
Duża liczba kawiarni na rynku sprawia, że przed właścicielami pojawia się wyzwanie, jak odpowiednio urządzić swoje miejsce, aby zwabić do niego klientów. Rozwiązań jest wiele, ale podczas ich wybierania zwraca się uwagę głównie na styl, w jakim nasza kawiarnia ma być urządzona. Komfort, czy jakość mebli nie jest tutaj punktem przeważającym. Bardzo często okazuje się jednak, że jest to podejście mylne. Wiele kawiarnii może pochwalić się ciekawym wystrojem wnętrza i niebanalnymi rozwiązaniami, które przyciągają jedynie klientów skupionych na sfotografowaniu i umieszczeniu zdjęcia na social mediach. Są to jednak najczęściej klienci jednorazowi. Stali konsumenci, którzy wracają wielokrotnie w dane miejsce są zdobywani takimi elementami, jak na przykład trwałe stoły do kawiarni, fotele i związany z nimi komfort. Najchętniej wracamy bowiem do miejsc, w których dobrze się czuliśmy i spędzony w nich czas przyniósł nam jedynie pozytywne uczucia.

Wygodnie jak w domu
Urządzanie kawiarni powinno być procesem, do którego przykłada się dużo uwagi, jeśli zależy nam, aby interes miał możliwość rozkwitnąć. Powinniśmy zastanowić się nad kupowanymi meblami i sprawdzić ich trwałość oraz wygodę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest kierowanie się takimi samymi wytycznymi, jak podczas wyposażania własnego salonu. Dobrze jest bowiem, aby klienci poczuli się jak w domu i mogli w pełni swobodnie zająć się zaplanowanymi aktywnościami, niezależnie czy jest to spędzanie czasu ze znajomymi, czy wypełnianie obowiązków zawodowych. W tym celu opłacalne jest kupno jak najwygodniejszych foteli oraz kanap. Jeśli do dyspozycji mamy mniej przestrzeni lub mniejszy budżet dobrym rozwiązaniem jest wybranie krzeseł kawiarnianych, które wyposażone są w miękkie siedziska. Klienci będą bardziej skłonni do spędzenia w takich miejscach więcej czasu, dzięki czemu pojawi się okazja na podniesienie obrotów naszej kawiarni.

Trwałe meble na dłużej
Oczywistą sprawą jest, że wyposażenie w kawiarni szybko się zużywa ze względu na częstotliwość korzystania. Rzadko brany pod uwagę jest fakt, że zniszczone stoły czy fotele nie zachęcają klientów do odwiedzania danego miejsca. Jest to bardzo istotny element komfortu. Kto z nas lubi siedzieć przy chwiejącym się stole, który jedynie stwarza ryzyko rozlania kawy? Przy urządzaniu kawiarni powinniśmy więc wziąć pod uwagę jakość produktów – aby były one trwałe na częste korzystanie. Da nam to możliwość na utrzymanie naszej kafejki w jaki najlepszym stanie przez długi czas i nie będziemy musieli przeznaczać pieniędzy na częstą wymianę, nie tracąc przy tym klientów.