Tulli

Tulli projektu Tomka Rygalika to nowoczesny fotel przeznaczony zarówno do użytku zewnętrznego jak i do wnętrz. Dzięki zastosowanym technologiom, powstało systemowe rozwiązanie dające szerokie możliwości.
Forma Tulli jest jednocześnie efektowna, a zaraz nieskomplikowana. Jej charakterystycznym elementem są subtelnie rozchylone podłokietniki. Jest ona także próbą zachowania ciągłości polskiej myśli projektowej w meblarstwie dyskretnie odnosząc się do fotela Tulipan projektu Teresy Kruszewskiej z 1973 roku.
Innowacyjność fotela i istota systemu Tulli polega na precyzyjnie wymodelowanej ergonomicznej formie powstałej w technologii rotomouldingu wykorzystanej na dwa sposoby. Jako kompletnego siedziska z przeznaczeniem na zewnątrz, jak i jako rdzenia dla wersji tapicerowanej skierowanej do wnętrz. Dodatkowy podział formy na dwa moduły pozwala na wykorzystanie dodatkowych, uzasadnionych względami użytkowymi kombinacji, alternatywnych stalowych podstaw oraz drewnianych nóżek.

Tulli może być elementem wyposażenia przestrzeni publicznych, jak i atrakcyjnym meblem eventowym, festiwalowym, targowym.
W domu znajdzie swoje miejsce w ogrodzie, na tarasie, a wykończony tkaniną – w salonie. Fotel tapicerowany w całości czy w połowie pasuje do nowocześnie urządzonego loftu, concept store, klubu, restauracji, biura, hotelu czy galerii handlowej.