Aranżacja biura w Krakowie jest wyzwaniem z dziedziny projektowania wnętrz, które często powierza się profesjonalistom

I nie chodzi tu tylko o projektantów, ale także firmy oferujące produkty i akcesoria biurowe – w tym meble. Podczas projektowania biura należy wziąć pod uwagę tak wiele aspektów, że bez odpowiedniego planu lub doświadczenia w dziedzinie aranżacji wnętrz możemy nie podołać temu ciężkiemu zadaniu. Przyjrzyjmy się więc najważniejszym kwestiom – jak sprawić, by nasze biuro było równocześnie funkcjonalne, estetyczne, komfortowe i wydajne?

projektowanie wnętrz biurowych kraków projekt biura

 

Dlaczego odpowiednia aranżacja biura jest tak istotna?

Biuro jest miejscem pracy dla wielu osób – często staje się ich drugim domem, biorąc pod uwagę ilość spędzanych w nim godzin. To, jak istotna jest odpowiednia aranżacja powierzchni biurowych podkreśla fakt, że konkretne jej aspekty są regulowane przez prawo budowlane i inne wymogi dotyczące miejsc pracy. Oprócz tego, że podczas projektowania biura powinniśmy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo przebywających w nim pracowników (zadbać o odpowiednie oznaczenie dróg ewakuacyjnych, dobranie niepalnych materiałów, kupno systemów przeciwpożarowych, przeciwdymnych, monitoringu i udogodnień dla niepełnosprawnych), to rozważyć także wszystkie rozwiązania mające na celu maksymalizację ich komfortu.

Wymogi dotyczące stanowiska pracy dotyczą także poziomu hałasu – który w zbyt dużym natężeniu sprawia, że wśród pracowników panuje nerwowość i nieprzyjemna atmosfera, co odbija się na wspólnej pracy – oraz izolacji termicznej. Spełnienie wszystkich przepisów podczas aranżacji przestrzeni biurowych gwarantuje zapewnienie optymalnych warunków do rozwoju zawodowego.

Aranżacja biura w Krakowie – nowoczesne trendy czy tradycja?

Chociaż podczas projektowania biura wiele osób kieruje się nowoczesnymi trendami, warto pamiętać, że muszą one współgrać z charakterem firmy i branży, w której działa ona na rynku. Nie warto sugerować się wnętrzarską chwilową modą, jesli nie jestesmy osobami, które luibią ciągle zmiany i modernizowanie wnętrz – designerskie trendy szybko się przecież zmieniają, a proces aranżacji powierzchni biurowych trzeba rozpocząć na nowo.
Jeśli więc chcemy, by nasza aranżacja biura była długotrwałą inwestycją, warto więc postawić na uniwersalny wystrój wnętrza – chłodna gama kolorystyczna wraz z minimalistycznymi bryłami mebli biurowych będzie tworzyć harmonijne i relaksujące połączenie.

 

aranżacja przestrzeni biurowych kraków

 

Dlaczego wybór odpowiednich mebli biurowych jest taki ważny?

Meble biurowe muszą być dopasowane do potrzeb pracodawcy, jego podwładnych, potencjalnych klientów i partnerów biznesowych, a także odznaczać się wyjątkową trwałością i funkcjonalnością. Powinny one dopełniać projekt wnętrz biurowych poprzez niecodzienną formę i atestowany (by zachował dłużej swoją jakość) materiał, a także poprawiał komfort użytkowników poprzez walory ergonomiczne i zastosowane funkcjonalne rozwiązania.

Zajmujemy się tworzeniem, projektowaniem i awanżacją wnętrz zarówno w Krakowie, jak i innych polskich miastach. W swoim asortymencie posiadajmy zarówno meble biurowe, jak i meble konferencyjne oraz meble kawiarniane. Dzięki swojemu doświadczeniu w projektowaniu funkcjonalnych mebli i wnętrz, każdą aranżację powierzchni biurowych zamienią w kreatywny i zindywidualizowany proces.